Як побудувати теплицю з профільної труби своїми руками правильно?
Як побудувати теплицю з профільної труби своїми руками правильно?

Щоб використання саморобної теплиці з профільної труби було комфортним, а вся конструкція - довговічною, необхідно уважно поставитися до підбору матеріалів   для каркаса і стін парника. Одним з найкращих варіантів для побудови тепличного каркаса є сталева профільна труба. Сталеві конструкції складно назвати найлегшими   і простими в установці, зате їм немає рівних в питанні стійкості до викривлення і деформації.

Для створення теплиці потрібні прості матеріали - профільні труби невеликого розміру і листовий полікарбонат

Створення теплиці з профільної труби: вибір труб і креслення

Для того, щоб домогтися оптимальної собівартості теплиці, побудованої своїми руками, слід точно визначитися з кількістю потрібного матеріалу. Каркас теплиці найкраще будувати з профільної труби з ребрами з розмірами   40 х 20 мм або з квадратним перетином 40 х 40 мм. Використовуються профілі з товщиною стінок не менше 2 мм. Винятком можуть бути профільні труби для горизонтальної стяжки, товщина їх стінок становитиме 1-1,5 мм.

Теплиця, що має каркас з профільних труб, зазвичай буває наступних конфігурацій:

  1. виконана у вигляді прибудови до приватного будинку з асиметричною овальної або односхилим дахом;
  2. парник у вигляді будиночка з двосхилим дахом;
  3. теплиця, побудована за принципом арочної конструкції.

Сталевий профільний прокат реалізується з мірної довжиною в 6,05 м. Цей факт слід враховувати, щоб зменшити кількість відрізків труб.

Виходячи з випускаються розмірів, найдоцільніше будувати теплицю своїми руками з довжиною 3 м, 4 м, 6 м або 12 м. Ширина споруди при цьому становитиме, відповідно, 2 м, 3 м, 4 м або 6 м.   Найбільш зручним розміром з урахуванням наявності двох паралельних грядок в теплиці буде 3 - 6х3 м, з розміщенням трьох грядок - 3 - 12х4 - 6 м. Найбільш затребуваним стандартом в приватному будівництві вважається пропорція 3х6 м.

Висота теплиці розраховується з індивідуальних даних. Зазвичай в основу висоти йде людський зріст + 30-40 см. Разом, найменшим варіантом для саморобної теплиці з профільної труби буде 1,9 м, найбільшим - 2,4-2,5 м.

Розміри і форма теплиці вибираються виходячи з призначення цієї конструкції і кількості рослин, які будуть в ній вирощуватися

Висота теплиці також може варіюватися з розрахунку використовуваної обшивки. Якщо застосовується плівкова обшивка, питання економічності відпадає. Якщо в якості обшивального   матеріалу були обрані листи полікарбонату, то слід розрахувати висоту так, щоб одного полікарбонатного листа вистачило на обшивку, тобто, не довелося зрізати зайвий пластик   або доточувати вузькі листи. Стільниковий полікарбонат випускається листами з довжиною 6 м, і, використовуючи формулу довжини кола L = π * D, можна виявити наступне:

Планується будівництво теплиці висотою 2 м, довжина кола буде: L = 3,14 х 4 = 12,56. Половина довжини: 12,56: 2 = 6,28.

Виходить, що обшити теплицю одним листом полікарбонату не вийде, знадобиться вузька смуга пластику шириною в 28 см. Це не раціонально, тому краще вказати в кресленні висоту теплиці з профільної труби до 1,9 м.

Підготовка до будівництва теплиці своїми руками

Перед тим, як почати конструювати каркас, необхідно врахувати всі додаткові фактори. Наприклад, вельми важливими є властивості грунту, на якому   зводитиметься будова. Надлишок вологи в приміщенні парника небажаний, тому віддається перевага сухому грунті під теплицею. Найбільш сухими грунтами   вважається грунт з домішкою піску, а глинисті грунти загрожують ймовірністю заболочування.

Вхід в теплицю обладнується з однією з торцевих сторони, при бажанні влаштовуються кватирки для провітрювання

Корисна порада! Більш протяжна сторона теплиці за правилами повинна бути спрямованою на південь. Це дозволити збільшити кількість сонячного світла,   потрапляє на стінки теплиці, виключаючи можливість його відображення від поверхні полікарбонату.

Вхід в теплицю зазвичай розташовується з торцевого боку. Висота вхідних дверей буде залежати від загальної висоти будівлі, а ширину прорізу не рекомендується робити меншою, ніж 700-800 мм.   Для довгострокових теплиць з профільного прокату можна додатково сконструювати невеликий тамбур. Завдяки коридору буде забезпечено зручне зберігання садового інвентарю.    Також тамбур буде перешкоджати попаданню потоків холодного повітря всередину теплиці при відкритті вхідних дверей.

Фундамент, на якому буде розташовуватися карк